Doprava zdarma od 3000 Kč.

řebříček obecný

Rozměry
↔50-80 cm ↑20-80 cm

Charakteristika

Řebříček je vytrvalá bylina, pojmenovaná po bájném hrdinovi Achilla, který měl údajně řebříčkem ošetřovat rány utržené v trojské válce. Má přisedlé listy, kopinaté, kvete v, mnoha barvách, přes žlutou, bílou až po červenou v červnu-červenci.

Péče
Preferuje vlhčí slunné stanoviště.

hnojivo - tableta
Možnosti doručení
Skladem
84 Kč / ks 84 Kč / 1 ks
Kategorie: Rostliny
Barva: Bílá, Žlutá, Červená
Stanoviště: Slunce
Výška: 80 cm
Latinský název: Achillea millefolium
Kontejner: K9

Rozměry
Je mnoho kultivarů, které se liší jak vzrůstem, tak i šířkou, a při hledání správného stanoviště k tomu musíme přihlížet. Rostlina by měla svojí výškou a šířkou správně zapadnout do našeho záhonu.

Charakteristika
Tato trvalka obsahuje silici s azulénem, v lidovém léčitelství se používala na hojení  ran, utišování kašle a zlepšuje trávení. Je to úžasná trvalka k řezu a také jako pastva pro motýly a včely. Používá se hodně ve veřejné zeleni v kombinaci s okrasnými trávami, ale dobře vynikne i v zahradě ve smíšených trvalkových záhonech.

Péče
Řebříček je nenáročná rostlina dobře snáší suchá stanoviště, ale bude raději v propustnějších vlhčích půdách, má ráda slunce i polostín.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení