Omlouváme se za nedostupnost některých záhonů. Během 1–2 týdnů je opět naskladníme. U vašeho favorita si můžete nastavit funkci "Hlídat". Děkujeme za pochopení. iTrvalky.

rozmarýn lékařský

Rozměry: ↔ 100 cm  ↑ 50 cm

Doba kvetení: květen až červenec

Barva: modrá

Stanoviště: slunce

 

 

Momentálně nedostupné
999 Kč / ks 999 Kč / 1 ks
Kategorie: Rostliny
Barva: Modrá
Stanoviště: Slunce
Výška: 50 cm
Latinský název: Rosmarinus officinalis
Kontejner: K9

 

Charakteristika

Stálezelená rostliny keřovitého vzrůstu. Rozmarýn může být až 2 m vysoký, ale v našich podmínkách je tato velikost vzácná. Spíše se dorůstá kolem 50 cm, podle stanoviště a volby kultivaru.
Tato vytrvalá rostlina je silně aromatická. Má velmi široké využití v gastronomii jak sušená, tak i čerstvá. U nás je oblíbená při grilovací sezóně k masu i bramborám. Využívá se i v léčitelství a kosmetickém průmyslu.
V zahradě rozmarýn vysazujeme do bylinkových záhonů nebo do nádob. V dnešní době je oblíbený také na intenzivních střešních zahradách ve vyvýšených záhonech.

 

Péče

Rozmarýn má rád slunce a propustné až písčité půdy. Není mrazuvzdorný, a proto vyžaduje chráněné stanoviště. Mnohdy i přes zimní přikrývku vymrzá.
Pokud je to možné, nechte ho přezimovat v nádobě na chladném místě doma. V suchém létě je potřeba rostlinu zalévat, aby dobře prosperovala.

 

 

Zpět do obchodu