Doprava zdarma od 3000 Kč.

Kdy sázet trvalky?

 

Často se nás ptáte,

  • kdy nejdřív začít sázet na jaře,
  • zda mladým rostlinkám nevadí letní horka,
  • zda v listopadu není na výsadbu už moc zima.

Pojďme se na výhody a nevýhody různých ročních období podívat postupně.

 

Jarní sázení

Hned jak půda rozmrzne, můžete připravit záhon důkladným zrytím a začít sázet. Jedinou nevýhodou je, že se většinou připravíte o první várku jarních květů a musíte čekat až do dalšího jara. Rostlinám chvilku trvá, než zakoření, a pak teprve začnou tvořit nadzemní část.

Určitě ale nemusíte čekat až do "zmrzlých mužů", jako při výsadbě ovoce a zeleniny.

 

Letní výsadba

Pokud jsou rostliny v květináčích, tedy v zemi, tak jako ty naše, můžete sázet v jakémkoliv ročním období. I v létě založíte krásný trvalkový záhon. Jen myslete na intenzivní zálivku. O květy v první letní sezóně sice přijdete, ale rostliny vám to plně vynahradí v dalším roce.

 

Sázení na podzim

Pro zahradníky začíná podzim v podstatě už v druhé polovině srpna a sázet můžete až do té doby, dokud vám to půda dovolí a nezmrzne. Záleží na počasí, ale až do poloviny listopadu bývá půda stále přístupná k rytí a sázení rostlin. Toto období je pro výsadbu trvalek nejlepší. Rostliny mají čas zakořenit a na jaře se už plně věnují své nadzemní části.

 

Kdy tedy sázet?

Jednoduše, kdykoliv vám to půda dovolí. :)

Na jaře, v létě i na podzim – vždy doporučujeme nadzemní část rostliny zastřihnout, abyste trvalkám umožnili snadnější zakořenění.

Tak už na nic nečekejte, a hurá do zahrady.

 

Poslední aktualizace 27. dubna 2022

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení